חיפוש

תיווך נדל"ן – מה צריך לדעת על תיווך נדלן ב 2022

בשנים האחרונות עם הביקוש ועליית המחירים בנדל"ן,  גברה המודעות להשקיע יותר בנדל"ן ובקרקעות לרכישה. אנשים רבים מעוניינים להתחיל להשקיע אך לא יודעים במה זה טמון. תהליך הרכישה הינו מורכב ולוקח זמן ובדיוק כאן נכנס השירות המקצועי בשירות המתווך.

נתחיל ונסביר מהו תיווך נדל"ן


מתווך נדל"ן הוא אדם המלווה ומסיע לרוכשי הדירות או הקרקעות למצוא את הנכס הפוטנציאלי עבורו. לשם כך, על המתווך להיות בעל הסמכה לפי חוק ובעל ניסיון בתחום. כמו כן, עליו להיות איש עסקים טוב עם יכולת מכירה גבוה.

במה נמדד מתווך נדל"ן טוב?


אם בחרתם במקצוע תיווך נדל"ן בוודאי ידוע לכם שאין שגרת עבודה קבועה .חלק מעבודתו של המתווך הוא לפגוש לקוחות בשעות פחות שגרתיות, בד"כ זה מתבטא בשעות הערב.

על המתווך להיות בעל יחסי אנוש טובים, כושר התמדה, סבלנות, חשיבה חיובית, וכמובן איש מכירות טוב

מה צריך לדעת על תיווך נדלן ובמה הוא נמדד?

מי רשאי לעסוק בתיווך נדל"ן?

  • אזרח או תושב ישראל או תושב חוץ בעל היתר עבודה בארץ
  • נקי מתביעות כפושט רגל וללא עבירות הפוסלות אותם כמתווך
  • בני 18 ומעלה
  • עברו בהצלחה את מבחני מקרקעין
  • בעל רישיון בתוקף

"הרבה כסף, אבל לא מהיר וקל"

כיום, תחום הנדלן בוער. יש ביקוש רב לנכסים לרכישה, השכרה או מכירה. כל זה מתבטא בעקבות השינויים שהביאה איתה מגפת הקורונה, הרבה אנשים החליטו לבצע שינוי במגורים מסיבות רבות או להשקיע בקרקעות להגדלת הרווחים בעתיד. ליווי של עסקאות נדל"ן דורש סבלנות והתמקצעות אך כאשר נסגרת העסקה מדובר בסכום לא קטן.

הסיבות לעסוק בתיווך נדל"ן

תיווך נדל"ן מושך אליו אנשים רבים מסיבות רבות

  • עבודה כאיש נדל"ן מעניינת ומרתקת. היא נוגעת במספר תחומים כמו מיסוי משכנתאות, שיווק, פרסום ועוד.
  • לוח זמנים גמיש – העבודה כאיש נדל"ן מעניקה חופש לקבוע את תחילת יום העבודה והפגישות כרצונכם.
  • הכרות עם אנשי עסקים ופתיחת אפיקים שיתופיים בתחום הנדל"ן
  • וכמובן התגמול הכספי

דמי תיווך נדל"ן – שאלת המיליון

דמי התיווך הם בעצם שכר הטרחה. כאשר עסקת הנדל"ן מתנהלת בצורה מקצועית, התמורה הכספית משתלמת כלכלית וגם נפשית עבור שני הצדדים.
עמלת התיווך המקובלת בארץ נעה בין 1-2% בתוספת מע"מ כחוק המשולם בנפרד ע"י כל צד. בעסקאות שערכן אינו עולה על כמה מאות אלפי שקלים תתבקשו סכום מינימום מכל צד, הקונה והמוכר כשכר טרחה.
לעומת זאת, במדינות רבות תהליך התיווך הוא חלק בלתי נפרד מעסקת הנדל"ן. בארה"ב לדוגמא, שכר הטרחה הינו 6% מערך העסקה והוא משולם על ידי מוכר הנכס.

מיקום הוא שם המשחק

על המתווך להשקיע לא מעט זמן ומשאבים לכן, כל הפחתה בדמי התיווך עלולה להשפיע על מידת ההצלחה של העסקה. אך אם עדיין "כבד" לכם לשלם סכום גבוה על דמי התיווך דרך אחת להפחית בגובה שכר הטרחה, היא לקיים "בית פתוח".
לפני שאתם מחליטים לפנות למתווך ולהתמקח על שכר הטרחה חשוב שתדעו שניסיון וקשרים שווים לכם הרבה זמן וכסף. תיווך נדל"ן אינו זול אך חשוב שתדעו שמתווך מנוסה יעשה עבורכם את העבודה בצורה הטובה ביותר, ישקיע מזמנו וממשאביו כדי להביא לכם את העסקה המשתלמת ביותר.

מהו המיקום הכי טוב לתיווך נדלן?

אם נסכם

לסיכום, עמלת תיווך נדל"ן אמנם גבוהה אך יש לקחת בחשבון את רמת המעורבות של המתווך והשפעתו על ההצלחה שלכם. מתווך אשר נחשב טוב בתחומו ישפיע על זמנכם ומחיר העסקה.

 

שאלות נפוצות

חלק מהיתרונות של להיות סוכן נדל"ן כוללים:

– לוח זמנים גמיש

– היכולת לעבוד מהבית או בדרכים

– פוטנציאל השתכרות גבוה

סוכני תיווך מקבלים תשלום על ידי בעל הנכס כדי למצוא קונה פוטנציאלי לנכס שלהם. הם אינם מייצגים אף אחד מהצדדים בעסקה והעמלה שלהם משולמת בדרך כלל על ידי המוכר.

סוכני הנדל"ן מקבלים תשלום על ידי הקונה והם פועלים בשם הלקוח שלהם. הם מנהלים משא ומתן עם מתווך בשם הלקוח שלהם ויכולים גם לשמש כמתווך משכנתאות במידת הצורך.

מתווך נדל"ן יכול לעזור לך למצוא בית, לנהל משא ומתן על המחיר ולהבטיח לך את העסקה הטובה ביותר שאפשר.

הסוכן יכול גם לעזור לך בכל ניירת ויספק עצות חשובות.

הסוכנים בקיאים באיזור החיפוש שלך, הם יודעים מה לחפש וממה להימנע.

מתווך נדל"ן יכול לעזור לך לקבל החלטה היכן לרכוש נכס למגורים או להשקעה

שתפו:

השאירו פרטים והישארו מעודכנים לכל הפרויקטים החדשים

מאמרים נוספים:

למי זה מתאים בכלל להשקיע בנדל"ן?
מהו האפיק נדלן הטוב ביותר להשקעה?

בעולם הפיננסים המתפתח במהירות, הנדל"ן התגלה כמכרה זהב של הזדמנויות השקעה משתלמות. פוסט זה בבלוג חוקר את הערוצים הרווחיים ביותר של השקעות נדל"ן, ושופך אור

השקעה בקרקע חקלאית כהשקעה בנדל"ן
שינוי יעוד קרקע

כאן נבחן את התהליך המורכב של הפיכת קרקע חקלאית לקרקע בנייה רוויה – נושא בוער עבור מתכנני ערים ושוחרי איכות הסביבה כאחד. הוא דן בהשלכות