חיפוש

קרקע בהרצליה – למה כדאי לקנות קרקע להשקעה בהרצליה?

 • הרצליה היא מקום מבוקש באזור המרכז מאחר והיא קרובה לתל-אביב ולצירי תנועה מרכזיים בארץ. לכן השקעה עבור קרקע בהרצליה יכולה להניב רווח גובה.
 • הרצליה משלבת בתוכה אזורים למגורים לצד אזורים מסחריים מה שהופך אותה לעיר אידיאלית ומבוקשת למגורים לאורך זמן. בנוסף היא גם ממשיכה להתפתח. בגלל גורמים אלו אחוז הרווח שאפשר להרוויח מהשקעה של קרקע בהרצליה הוא גבוה.
 • כאשר מחפשים קרקע להשקעה בהרצליה מגלים שיש סוגי קרקעות שונים המיועדים לכך. גיוון זה עוזר לכל אחד למצוא את הדרך הכי טובה בשבילו להשקיע בנדל"ן במקום.

למה לקנות קרקע להשקעה בהרצליה?

קרקע בהרצליה-סוגי קרקעות להשקעה בהרצליה

 1. קרקע המיועדת לבנייה
 2. קרקע המיועדת לאזורי תיירות (כמו בתי מלון וצימרים)
 3. קרקע המיועדת למסחר ותעשייה
 4. קרקע חקלאית

בחיפוש אחר קרקע בהרצליה להשקעה רוב האנשים יבחרו בקרקע המיועדת לבנייה או בקרקע חקלאית. כאשר האופציה הטובה ביותר היא בחירה בקרקע חקלאית. מחירה של קרקע זו זול הרבה יותר מקרקע לבנייה. מחירה עולה לאחר שינוי יעודה והפיכתה לקרקע לבנייה. באופן זה נמצאים בנקודה של רווח רק משינוי יעוד הקרקע, בלי לבצע עדיין מכירה שלה. למרות שתהליך הפשרת קרקע הוא ארוך ומסובך, יש סיכוי גבוה לקבלת אישור להפשרת הקרקע בתהליך יחסית מהיר. זאת מאחר והרצליה היא אזור מבוקש ויש רצון לזרז תהליכי אישור בנייה במקום.

אפשריות להשקעה עבור קרקע בהרצליה

1.קרקע בהרצליה להשקעה-פרויקט חוף תכלת:

פרויקט חוף תכלת הוא הזדמנות לקנות קרקע להשקעה בהרצליה. אזור זה נמצא בין כביש החוף (כביש 2) מכיוון מזרח , המרינה בהרצליה מצפון, ותל-אביב מדרום, והוא כולל בתוכו שטח של 2,200.

התוכנית לבנייה במקום מכילה כ-12,000 דירות מגורים בשילוב מקומות ציבוריים שונים ומקומות המיועדים למסחר ולתיירות. יש צורך לחשוב על הסיכון בו חלק משטח ההשקעה יופקע על ידי המדינה. זאת לאור התכנון של האזורים הציבוריים במקום, והעובדה שהמדינה יכולה להפקיע עד כ-40% מכל שטח חקלאי מופשר בשביל בנייה של שטחים ציבוריים. אבל עדיין כדאי לקנות קרקע להשקעה במקום. אין עדיין אישור בנייה על הקרקע, בגלל שהתוכנית עדיין צריכה לעבור אישור של וועדה ארצית לאחר שאושרה על-ידי הוועדה המחוזית.

למה כדאי להשקיע באזור זה?

 • יש קושי למצוא קרקע להשקעה בהרצליה המיועדת לבנייה. לכן כדאי לבחור בפרויקט זה ולעבור תהליך הפשרת קרקע. זוהי אפשרות זולה יותר מרכישת קרקע בהרצליה לבנייה וגם זמינה יותר.
 • התשואה מההשקעה תעלה לאורך השנים בגלל שהערך של הנכסים באזור יעלה בשנים הבאות בעקבות הביקוש למגורים באזור.

2.קרקע בהרצליה להשקעה-מתחם שדה התעופה

רכישת קרקע במתחם שדה התעופה בהרצליה היא אפשרות טובה כאשר מדברים על קרקע בהרצליה להשקעה. גודל הקרקע במקום עומד על 1,500 דונם. האזור בו רוצים לבנות קרוב לשכונת הרצליה הירוקה ונמצא בין רחוב הבריגדה היהודית מדרום, כביש 531 החד מצפון, שדות ירושלים ממזרח, וממערב כפר שמריהו.

יש תכנון לבנות עשרת אלפים יחידות דיור במקום אבל כרגע ניתן אישור רק ל-1,940. את האישור לבניית הדירות נתנו יחד עם אישור לבנות שטחים ציבוריים כמו פארקים ומקומות למסחר.

למה כדאי להשקיע באזור זה?

 • בכל הנוגע לקרקע להשקעה בהרצליה באזור צפוני אין הרבה סיכויים שיהיו עוד פרויקטים כאלו, לכן זו כנראה ההזדמנות האחרונה להשקעה באזור.
 • כרגע סכומי הרכישה של קרקע בהרצליה להשקעה באזור מתחילים מ-200 אלף ₪ ועם היתר בנייה הסכום יכול להגיע למיליון ויותר. הפער הגדול בין המחירים עכשיו לערך הקרקע בעתיד מעידים על תשואה גבוהה מההשקעה.

  מהן האפשריות ההשקעה בקרקע בהרצליה?

שאלות נפוצות

-הרצליה היא מקום מבוקש לכן השקעה עבור קרקע בהרצליה יכולה להניב רווח גובה.

-הרצליה היא עיר מתפתחת האידיאלית ומבוקשת למגורים לאורך זמן. גורמים אלו מאפשרים אחוז הרווח גבוה מהשקעה במקום.

-יש בהרצליה סוגי קרקעות שונים המיועדים להשקעה. מה שמאפשר לכל אחד למצוא את הדרך הכי טובה בשבילו להשקיע בנדל"ן במקום.

מחירה של קרקע זו זול הרבה יותר מקרקע לבנייה. מחירה עולה לאחר שינוי יעודה והפיכתה לקרקע לבנייה. באופן זה נמצאים בנקודה של רווח רק משינוי יעוד הקרקע, בלי לבצע עדיין מכירה שלה..

יש קושי למצוא קרקע להשקעה בהרצליה המיועדת לבנייה. לכן כדאי לבחור בפרויקט זה ולעבור תהליך הפשרת קרקע. זוהי אפשרות זולה יותר מרכישת קרקע לבנייה וגם זמינה יותר.

בכל הנוגע לקרקע  בהרצליה להשקעה באזור צפוני אין הרבה סיכויים שיהיו עוד פרויקטים כאלו, לכן זו כנראה ההזדמנות האחרונה להשקעה באזור.

שתפו:

השאירו פרטים והישארו מעודכנים לכל הפרויקטים החדשים

מאמרים נוספים:

השקעה בקרקע חקלאית כהשקעה בנדל"ן
שינוי יעוד קרקע

כאן נבחן את התהליך המורכב של הפיכת קרקע חקלאית לקרקע בנייה רוויה – נושא בוער עבור מתכנני ערים ושוחרי איכות הסביבה כאחד. הוא דן בהשלכות