חיפוש

כל מה שצריך לדעת על השקעה בקרקע חקלאית בגדרה

תוכן עניינים

העיר גדרה נחשבת לאחת הערים המתפתחות ביותר במדינת ישראל, ועתודת הקרקעות שלה הולכת ואוזלת במהירות. במקרים כאלה, שההיצע לא מצליח להדביק את הביקוש, נוצרת עליית מחירים, ומשקיעים רבים לוטשים עיניים ומחפשים להשקיע ברכישת קרקע בגדרה. במאמר זה נרחיב אודות רכישות קרקעות בגדרה, מהן אפשרויות ההשקעה, והאם קרקע בגדרה נחשבת להשקעה משתלמת.

השקעה בקרקע חקלאית בגדרה
השקעה בקרקע חקלאית בגדרה

מה עושים עם קרקע חקלאית בגדרה

קרקע חקלאית היא קרקע המיועדת לשימוש חקלאי בלבד, וחל איסור לבנות עליה עסקים או בתי מגורים.
עם זאת, העיר גדרה הולכת ומתרחבת, ולאחרונה ראש העיר הצהיר שהוא מבקש להרחיב את אוכלוסיית העיר ביותר מ-30%, כך שבשנים הקרובות צפויה בנייה והרחבה מסיבית בסביבות העיר. מצב זה מעודד את המדינה להפשיר קרקעות, כך שרכישת קרקע חקלאית בגדרה היא השקעה בטוחה יחסית, היות ובעתיד הלא רחוק הקרקעות צפויות לשנות את ייעודן לבנייה.

אילו פרויקטים לרכישת קרקע בגדרה קיימים?

מתחם 8 הינו פרויקט בנייה בשלב מתקדם, החולש על קרקעות רבות המיועדות לבנייה ומגורים. הפרויקט מכיל כ-2,000 דירות, והוא צפוי להכניס לעיר גדרה יותר מ-6,000 תושבים חדשים. סטטוס הקרקעות עדיין אינו מאפשר בנייה, אולם זהו פרויקט מתקדם מאד, אשר העביר כבר תוכנית מתאר עירונית, וכל שנותר להמתין הוא לקבלת היתרי הבנייה. חברת נדל"ן הארץ היא אחת מחברות הנדל"ן הבודדות אשר הצליחו לשים את ידיהן על הקרקעות בפרויקט מבוקש זה, והיא משווקת רשמית של חלקות במתחם 8 בגדרה.

מתחם 8 גדרה צילום אווירי
מתחם 8 גדרה צילום אווירי

רכישת קרקע בגדרה – רק עם נדל"ן הארץ!

נדל"ן הארץ היא חברת תיווך ויעוץ בעולם הנדל"ן, הפועלת בתחום שנים רבות. צוות המומחים שלנו מורכב מהאנשים הטובים והמקצועיים ביותר בתחומם, על מנת להבטיח שהמשקיעים שלנו יקבלו את העסקאות הטובות ביותר, וייהנו מהתשואות הגבוהות ביותר. החברה משווקת קרקעות בכל רחבי הארץ, ובין השאר גם בפרויקט 8 בגדרה ובפרויקטים נוספים. לקבלת פרטים נוספים אתם מוזמנים לכתוב לנו וצוות המומחים שלנו יחזור אליכם במהירות האפשרית.

נגן וידאו אודות קרקע להשקעה בגדרה במתחם 8

שאלות נפוצות על קרקע בגדרה

גדרה היא עיר בעלת שילוב ייחודי בין עירוניות וטבע, כך שהתושבים יכולים להנות משירותים עירוניים כמו קניונים, מרכזים מסחריים, תחבורה ציבורית ענפה וכדו', ובמקביל להנות מסביבה ירוקה, בניינים מרווחים, פארקים וכדו'. שילוב זה הופך את העיר גדרה לאחת הערים המבוקשות בישראל, ועתודות הבנייה המעטות מבטיחות עליית מחירים משמעותית בעתיד הקרוב.

השקעה בדירה שונה במספר מאפיינים מהשקעה בקרקע, וחשוב להכיר את הנושא לעומק. לא נמנה פה את כלל ההבדלים, אולם נציין שרכישת קרקע בגדרה מאפשרת לאנשים בעלי הון עצמי נמוך יחסית להשקיע בנכס בעל פוטנציאל רווח עצום בזמן קצר יחסית.

שווי הקרקע נגזר ממשתנים רבים, כאשר המשמעותיים שבהם הינם – מיקום הקרקע ביחס לעיר, היקף הפיתוח ורמתו, היתרי הבנייה שניתנו לו, היקף הגבלות הבנייה וכדו'. גורמים אלה, ועוד גורמים רבים נוספים, קובעים את שווי הקרקע.

רכישת קרקע היא עסקה גדולה ומשמעותית, ורוב רובם של האנשים אינם יודעים אילו דברים חשוב לבדוק לפני ביצוע העסקה. מומלץ לפנות לחברה מקצועית המכירה את התחום ויודעת להיזהר ממוקשים מסוימים.

נושא המיסוי הוא מורכב, אולם בפשטות ניתן לומר שקרקעות חייבות במס שבח בדומה לנכסי נדל"ן אחרים. מס השבח השתנה במהלך השנים, והחל מסוף שנת 2011 הוא עומד על 25% משבח הקרקע. קיימים מיסים נוספים כמו מס יסף או היטל השבחה, אולם אין כאן המקום להרחיב.

שתפו:

השאירו פרטים והישארו מעודכנים לכל הפרויקטים החדשים

מאמרים נוספים:

השקעה בקרקע חקלאית כהשקעה בנדל"ן
שינוי יעוד קרקע

כאן נבחן את התהליך המורכב של הפיכת קרקע חקלאית לקרקע בנייה רוויה – נושא בוער עבור מתכנני ערים ושוחרי איכות הסביבה כאחד. הוא דן בהשלכות