חיפוש

נכסים להשקעה – איך לאתר נכון נכס מניב להשקעה

תוכן עניינים

נכסי נדל"ן מאז ומעולם נחשבים כנכסים הכי יציבים והכי כדאיים להשקעה.

בשנים האחרונות רכישת נכס להשקעה בישראל היא אחת ההשקעות הבטוחות והיציבות ביותר שיש זאת, בשל הביקוש הגבוה בנדל"ן ועליית המחירים המתמשכת.

יש ברשותכם סכום של כ 300,000 ₪ שאתם מעוניינים להשקיע?  נכסים להשקעה היא דרך מצוינת לקבל תשואה גבוהה לטווח הארוך. אך לפני הכל נבין מה זו השקעה מניבה?

נכסי נדלן נחשבים לנכסים יציבים

מהי השקעה מניבה?

איתור נכסים מניבים להשקעה מחייבת הבנה בשוק הנדל"ן.

נכסים להשקעה מתייחסים למקרקעין המשמש למגורים או כהשקעה למטרת רווח והשגת תשואה.

נכס מניב יבטיח הכנסה קבועה של דמי שכירות או דיבידנד אחר וההשקעה תיחשב כרווחית כאשר ערך הנכס יעלה.

איתור נכס להשקעה זו משימה לא פשוטה. בזמן תהליך בחירת הנכס ישנם פרמטרים רבים שיש לבחון. לכן, אם אין לכם ידע בעולם ההשקעות או נכסים להשקעה בכלל, רצוי להתייעץ עם מומחים ולספק לכם ייעוץ וליווי לאורך כל הדרך.

איתור נכסים להשקעה נכונה

למיקום הנכס יש חשיבות מכרעת אך חשוב להבין שישנו הבדל בין נכס להשקעה לבין דירה למגורים.

דירה למגורים נחפש בהתאם לצרכים האישיים שלנו. לדוגמא, הסביבה החינוך, המיקום, איכות החיים ועוד. לעומת זאת, ברכישה של נכסים להשקעה נחפש את הפוטנציאל בעליית הערך עם השנים.

גובה ההשקעה הינו פרמטר חשוב גם כן. אנו נרצה להיות בטוחים שהנכס מניב ומחזיר את העלות ומהווה מקור הכנסה לכן, מומלץ להיעזר ביועץ נדל"ן לצורך רכישת הנכס וליווי על ידי עורך דין למקרקעין ולקבל  מענה לכל החששות שלכם.

מיקום, מיקום, מיקום

הביקוש לדירות במרכז ידוע כעצום אך יחד עם זאת משקיעים מעדיפים לרכוש נכסים להשקעה דווקא באזורי הפריפריה. ערי הפריפריה כגון באר שבע, אשקלון ואשדוד חוות צמיחה משמעותית בשנים האחרונות ומחירי הנדל"ן אטרקטיביים בהשוואה לנכסים באיזור המרכז מהסיבה שיוקר המחייה עלה והרבה אנשים מעדיפים להתרחק ולעבור לערים פחות יקרות.

במידה ומחליטים לרכוש נדל"ן להשקעה בפריפריה נדרש לבצע זאת בצורה חכמה ולבחון את הנכס וסביבתו, לוודא שמדובר בנכס מניב, לבדוק תשתיות, מתקנים ציבוריים ועוד.

יתר על כן, ישנם השקעות נדל"ן בחו"ל אשר צוברים תאוצה בשנים האחרונות . מדובר על שוק אטרקטיבי המציע למשקיע הישראלי רמת מחירים נמוכה מהמקובלת בארץ. ניתן למצוא נכסים להשקעה בסכומים של 200-500 אלף ₪ עם צפי תשואה גבוה, מה שהופך את האופציה הזו למועדפת בשנים האחרונות עבור המשקיעי הישראלי.

מהו המיקום הכי טוב עבור נכס להשקעה?

כיצד לבחור חברה לאיתור נכסים?

משקיעים רבים בוחרים להיעזר בחברות לאיתור נכסים להשקעה כדי להקל על התהליך ולקבל ייעוץ מותאם לתקציב ולדרישה ע"פ נתוני המשקיע, בנוסף כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר עם הערך הגבוה ביותר.

ישנם מספר שאלות שתוכלו לשאול ולזהות האם איש המקצוע מנוסה:
1. על חברת איתור הנכסים להביא ערך מוסף בכדי שהמשקיע יבחר בה. תשאלו מה הו ערך המוסף שלו?

  1. אל תתביישו לבקש ממליצים
  2. כמה זמן הם עוסקים בעסקי הנדל"ן או כמה עסקאות ביצעו בשנה האחרונה

אופן בחירת חברה ו/או איש מקצוע לאיתור נכסים יהיה משמעותי מאוד. איש מקצוע מנוסה יוכל להעניק לכם רשימת ממליצים עבור עסקאות שביצע בעבר ורמת המקצועיות שלו תהייה גבוהה בהתאם לוותק שלו בתחום.

 

שאלות נפוצות

השקעה בנכס היא דרך מצוינת לבנות עושר. אבל יש הרבה טעויות שאנשים עושים כשהם משקיעים בנכס. הטעות הנפוצה ביותר היא אי הבנת השוק או התחום לפני ההשקעה.

כמו כן, חשוב להבין מה יידרש כדי לתחזק ולהשביח את הנכס, וכן כמה זמן וכסף ייקח לעשות זאת.

ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון כאשר מחפשים השקעה בנכס. אלה כוללים את המיקום, סוג הנכס ומצבו, כמו גם כמה אתה יכול להרשות לעצמך להוציא.

המיקום הוא אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון כאשר מחפשים השקעה בנכס. אתה צריך לוודא שהוא נמצא באזור בטוח, יש בו בתי ספר וחנויות טובים בקרבת מקום, ויהיה רווחי בטווח הארוך. גם לסוג הנכס יש תפקיד חשוב – ישנם סוגים שונים בהתאם לצרכים ולתקציב שלכם. לדוגמה, אם אתה מחפש מקום לגור בו, אולי תרצה משהו במחיר סביר עם הרבה מקום; אם אתה מחפש השקעה מסחרית, אולי תרצה משהו עם פוטנציאל טוב לצמיחה בערך.

ניתן לחלק באופן כללי את השקעות הנדל"ן לשני סוגים:

– נכס למגורים: זהו נכס המשמש למגורים וניתן לקנות אותו על ידי יחיד או קבוצת אנשים.

– נכס מסחרי: מדובר בנכס אשר אינו משמש למגורים וניתן לרכוש אותו רק על ידי חברות.

לסוג ההשקעה הראשון יש פוטנציאל להציע את ההחזר הטוב ביותר על ההשקעה. הסוג השני של השקעה, לעומת זאת, מציע נזילות טובה יותר עם פחות סיכון.

שתפו:

השאירו פרטים והישארו מעודכנים לכל הפרויקטים החדשים

מאמרים נוספים:

למי זה מתאים בכלל להשקיע בנדל"ן?
מהו האפיק נדלן הטוב ביותר להשקעה?

בעולם הפיננסים המתפתח במהירות, הנדל"ן התגלה כמכרה זהב של הזדמנויות השקעה משתלמות. פוסט זה בבלוג חוקר את הערוצים הרווחיים ביותר של השקעות נדל"ן, ושופך אור

השקעה בקרקע חקלאית כהשקעה בנדל"ן
שינוי יעוד קרקע

כאן נבחן את התהליך המורכב של הפיכת קרקע חקלאית לקרקע בנייה רוויה – נושא בוער עבור מתכנני ערים ושוחרי איכות הסביבה כאחד. הוא דן בהשלכות