חיפוש

השקעות נדל"ן

תוכן עניינים

השקעות נדל"ן מתאימות במיוחד למשקיעים ישראלים אשר נהנים מתשואות מניבות בטווח קצר, גיוון של תיק ההשקעות יכול להבטיח לכם הכנסות יפות מהשקעה עתידית בנדל"ן.

הדבר היחידי שלא השתנה בהשקעות במהלך השנים והיציבות שהוא נותן זוהי השקעות בנדל"ן, נכס שערכו תמיד עולה ולא נשאר במקום.

היום במיוחד החזקת נכס נדלני או התחלת השקעה בנדל"ן יהווה עמוד בסיס ואיתן אל מול השקעות אחרות, הריווחיות של הקרקע או נכס נדל"ן הינו אחד המקורות הכנסה המבטיחים יציבות כלכלית למשקיע ויחסית בזמן נדל"ן מימוש תשואה גבוה.

השווי של נכסים פיננסיים עלול לצנוח בעקב אירועים כלכליים, פוליטיים ולפעמים גם פליליים ומנגד, השקעות נדל"ן משדר עולם נגדי של יציבות כלכלית ונסיקה ברווחים כמעט בכל שלב. הערך האמיתי של הנכס תמיד יעלה לנוכח הגדלת האוכלוסיה והדרישה ההולכת וגדלה של נכסים נדל"ן.

השקעה בקרקע חקלאית כהשקעה בנדל"ן
השקעות נדלן

שינוי יעוד קרקע

כאן נבחן את התהליך המורכב של הפיכת קרקע חקלאית לקרקע בנייה רוויה – נושא בוער עבור מתכנני ערים ושוחרי איכות הסביבה כאחד. הוא דן בהשלכות

קרא עוד »
השקעות נדלן

ייעוץ השקעות נדלן

כאן נבחן את השיקולים הקריטיים בהערכת האמינות של ייעוץ השקעות בנדלן. הוא דן בחשיבות אמינות המקור, הבנת השוק, הערכת סיכונים ורלוונטיות הייעוץ למטרות המשקיע. "מי

קרא עוד »
מס רכישה על קרקע
השקעות נדלן

איך לבחור דירה להשקעה?

תוכן עניינים כולנו עובדים קשה יום אחרי יום בעבודה, מתאמצים כדי לפרנס את עצמנו ולחסוך כמה שיותר כסף שישרת אותנו ואת משפחתנו עכשיו ובעתיד. רבים

קרא עוד »
כל מה שצריך לדעת על השקעה בנדלן ללא הון עצמי
השקעות נדלן

השקעות נדל"ן קטנות

תוכן עניינים השקעות נדל"ן קטנות הן לרוב השקעות בסכומים הנעים בין 10,000 ₪ ל-50,000 ₪, ולרוב ההשקעה לא תהיה על דירה להשקעה. למרות שאלו השקעות

קרא עוד »
כל מה שצריך לדעת על השקעה בנדלן ללא הון עצמי
השקעות נדלן

השקעה בנדלן ללא הון עצמי

תוכן עניינים אין זה חדש שמחירי הדירות בארץ רק עולים בשנים האחרונות, מה שמאוד מקשה על אנשים לרכוש דירות מאחר ואין להם הון עצמי לשם

קרא עוד »
קבוצות רכישה נדלן-מה צריך לדעת
השקעות נדלן

קבוצת רכישה נדל"ן

בעת האחרונה רושמים מחירי הנדלן בישראל זינוק נוסף. ובנוסף, על רקע העלייה במדד תשומות הבניה, כל הנושא של קבוצת רכישה נדלן חוזר לכותרות. אם גם

קרא עוד »

השקעות נדל"ן - כל המידע הכי מעודכן על השקעות בנדל"ן לשנת 2023

השקעות נדל"ן איכותיות ידועות כבר במשך שנים רבות כאופציה אטרקטיבית, בטוחה ורווחית עבור משקיעים. אמנם, יש לקחת בחשבון כי שוק הנדל"ן הוא עולם דינמי וחווה באופן עקבי שינויים מהפכניים וחסרי תקדים, הטומנים בחובם אתגרים והזדמנויות כאחד. כאן נכנסת לתמונה חברת נדל"ן הארץ, אשר מתמחה בהשקעות נדל"ן בישראל, ומכירה בחשיבות הטמונה בהתעדכנות במגמות וההתפתחויות האחרונות בענף.

במדריך זה, נבקש להציג בפניכם סקירה מעמיקה ומקיפה של המצב הנוכחי של השקעות נדל"ן בישראל, לרבות הזדמנויות ההשקעה הקיימות, הסיכונים הפוטנציאליים האורבים מעבר לפינה, וכן גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת קבלת החלטה בנושא השקעות נדל"ן.

סוגי השקעות בנדל"ן

ניתן להצביע על מספר סוגים מרכזיים של השקעות בנדל"ן, שמשקיעים יכולים לשקול. הנה מספר סוגים נפוצים ושכיחים של השקעות נדל"ן, בפרט של השקעות נדל"ן בישראל:

 • נדל"ן למגוריםנכסים כמו בתים צמודי קרקע, דירות ובתים משותפים, אשר משמשים למגורים ראשיים או לחילופין מושכרים לדיירים.
 • נדל"ן מסחרי נכסים כגון בנייני משרדים, מרכזי קניות, בתי מלון ומחסנים, אשר משמשים למטרות עסקיות.
 • נדל"ן תעשייתי – נכסים כגון מפעלים, מפעלי ייצור ומרכזי הפצה, אשר משמשים למטרות תעשייתיות.
 • נדל"ן קמעונאי – נכסים כגון קניונים, חנויות קמעונאיות וחלונות ראווה המשמשים למטרות קמעונאיות.
 • נדל"ן מעורב – נכסים המשלבים שניים או יותר מסוגי הנדל"ן האמורים מעלה, כגון בניין המכיל שטחי מגורים ושטחי מסחר גם יחד.

אם אתם מעוניינים לקבל מידע עדכני על השקעות נדל"ן בישראל על פי פילוחים שונים, תוכלו לעיין במאגר מידע נדל"ן של אתר גוב

איזה סוגי השקעות בנדל"ן קיימות?
איזה סוגי השקעות בנדל"ן קיימות?

סיכונים פוטנציאליים של השקעות נדל"ן

כמו בכל השקעה, גם השקעות נדל"ן טומנות בחובן סיכונים פוטנציאליים, שהמשקיעים צריכים להיות מודעים אליהם. חלק מהסיכונים הנפוצים של השקעות בנדל"ן כוללים:

 • סיכון שוקי – שינויים בשוק הנדל"ן יכולים להשפיע על ערך הנכסים, ולפיכך גם על התשואות על השקעות בנדל"ן. למשל, אם יש היצע יתר של נכסים באזור מסוים, ערך הנכסים עלול לרדת.
 • סיכון כלכלי – משברים כלכליים עלולים להשפיע על ערכי הנכסים, כמו גם על הביקוש לנכסים, מה שעלול להשפיע על הכנסות משכירות ועל שיעורי התפוסה.
 • סיכון ריבית – שינויים בשיעורי הריבית יכולים להשפיע על עלויות האשראי ותשלומי המשכנתא, מה שבתורו עלול להשפיע על תזרים המזומנים והתשואות על השקעות בנדל"ן.
 • סיכון ספציפי לנכס – מאורעות שונים כמו נזק לרכוש, אסונות טבע, או שינויים בחוק עלולים להשפיע על ערך הנכס.

עוד מידע שחשוב לדעת על השקעות נדל"ן

מהי השקעת נדל"ן מניבה

אחד הכיוונים המעניינים ביותר בתחום של השקעות בנדל"ן, נקרא השקעות מניבות. הצורה הידועה ביותר של השקעה מהסוג הזה הינה רכישה של דירה, והשכרה שלה.

אבל יש עוד דוגמאות מניבות, למשל רכישה של משרד והשכרתו לבעל עסק תמורת דמי שכירות. או רכישה של חנות ברחוב ראשי או במרכז מסחרי, לצורך השכרה לקבלת הכנסה מניבה.

ככלל, נכס מניב הוא כל נכס שרשום על שמכם, שניתן להשכיר כחוק ובכפוף לחוזה. לגבי השקעות נדל"ן מניבות, כדאי לשים לב לכמה דברים:

 1. מיקום – בחרו לאו דווקא מיקום של נכס שנראה מוצלח בעיניכם. חפשו מיקום שיהיה אטרקטיבי בעיני שוכרים פוטנציאליים. לדוגמא, בהשכרת דירה לסטודנט, חשובה קרבה למוסדות להשכלה גבוה, לתחבורה ציבורית, למקומות בילוי.
 2. תשואה – כדאיות ההשקעה לא נמדדת על בסיס המחיר של נכס כזה או אחר. הכדאיות נמדדת על ידי חלוקה של ההכנסות הצפויות ביחס לעלות הנכס. היחס שבין ההכנסות לאורך השנה, לבין עלות הנכס, מגלה לכם מהי התשואה שאתם יכולים לקבל.
 3. תחזוקה – בהשוואה בין נכסים שונים לקראת השקעות נדל"ן, תוכלו להעריך לצד התשואה, כמה תהיה עלות האחזקה השנתית. ככל שעלות ההחזקה והוצאות אחרות תהיינה נמוכות יותר, כך זה מגדיל את התשואה נטו.
מה צריך לדעת על השקעה בנדל"ן מניב?
מה צריך לדעת על השקעה בנדל"ן מניב?

מה זה השבחה של נכס

מלבד האפשרות להיכנס אל השקעות בנדל"ן על מנת לקבל הכנסה שוטפת, יש עוד אסטרטגיות אחרות. לדוגמא, ישנם משקיעים אשר מחפשים לא את הנכסים היפים או המיוחדים ביותר, אלא דווקא את הנכסים שנראים מוזנחים, ישנים או לקויים, אך יש בהם פוטנציאל. בהשקעות מהסוג הזה, הרעיון הוא להשיג נכס במחיר זול ביחס להרבה אפשרויות אחרות, אפילו באזורים סמוכים ביותר.

לאחר הרכישה, מבצעים השבחה. כלומר, משקיעים כסף בשיפוץ שיכול להיות קוסמטי או קומפלט. לאחר ההשבחה עליית הערך מאוד משמעותית והיא מאפשרת למכור ברווח מאוד משמעותי.

יש המכנים את האסטרטגיה הזאת "אקזיט" בנדל"ן. לגבי השבחה של נכס חשוב לדעת כמה דברים:

 1. צריך לחשב מבעוד מועד, לפני הרכישה, כמה כסף תצטרכו להשקיע על מנת להשביח. כלומר, יש לעבוד בצורה מסודרת, עם תוכנית עסקית וחישובי עלויות.
 2. בבירור כדאיות, יש לחבר את עלות הרכישה ועלויות נלוות ישירות, ביחד עם עלויות השיפוץ וההשבחה.
 3. פעולות מסוג זה נועדו לתת מקסימום רווח בפרק זמן קצר יחסית. אך לא כדאי להיחפז בשלב בחירת הנכס. לא כל נכס יצדיק השקעה בהשבחה. זהו פתרון שיכול להתאים למשל באזורים שעוברים תהליך של התחדשות עירונית.
 4. יש להביא בחשבון עלויות של מיסוי וכן אפשרות לקבלת פטורים או הקלות מס (במס שבח, היטלי השבחה וכדומה).

מהי השקעה בקרקע חקלאית

צורה מאוד מקובלת של השקעות נדל"ן נעשית על ידי רכישה של נכס בעל פוטנציאל עתידי. בהשקעה בקרקע חקלאית רוכשים אדמה במחיר נמוך יחסית.

יש לשים לב כי אלה השקעות בנדל"ן שלא נועדו להקנות הכנסה פסיבית, זה לא נכס מניב, לפחות לא בפרק הזמן הנראה לעין.

המטרה כאן היא להחזיק בקרקע פרק זמן מספיק, עד שהמחיר שלה עולה בצורה ניכרת. עלייה משמעותית בערך הקרקע נרשמת ברגע שמתחילים תהליכים של הפשרה.

כלומר, כאשר הגורמים הרלוונטיים מתחילים בתוכניות של שינוי ייעוד, זה אומר שאפשר יהיה לפתח את המגרש. ניתן יהיה לבנות נדל"ן של ממש.

השקעה בקרקע כאמור יכולה להתאים הן למשקיעים מנוסים והן לאנשים שמבינים את הפוטנציאל אך ללא ניסיון קודם. הנקודה המרכזית היא שצריך לגלות אורך רוח.

זו השקעה שבעתיד אפשר יהיה לבסס עליה הכנסות שוטפות מהשכרה, לקבל רווח הון ממכירה או לפתח בשיתוף עם קבלן מנוסה.

השקעה בקרקע חקלאית כהשקעה בנדל"ן
השקעה בקרקע חקלאית כהשקעה בנדל"ן

מהי עסקת קומבינציה בנדלן

דרך מעניינת ובעלת פוטנציאל להרוויח על בסיס השקעות בנדל"ן תהיה לרכוש קרקע חקלאית לפני הפשרה, לצרכי בנייה רוויה.

ראשית נגדיר מהי בנייה רוויה – מדובר בבנייה לגובה, תוך ניצול מקסימלי של זכויות בניה. כלומר בניגוד לבניית צמודי קרקע.

המטרה היא לקדם בניינים משותפים, עם הרבה יחידות דיור. גם אם אין לכם רקע או ניסיון עם השקעות נדל"ן, עדיין תוכלו לחפש את הקרקע שתאפשר שיתוף פעולה עם קבלן.

במגרשים שקיבלו ייעוד של בניה רוויה, בעלי הקרקע יכולים להתקשר בחוזה עם קבלן בניין רשום. הקבלן מקבל לידיו את זכויות הבניה, על פי תוכניות בניה ואישורים כחוק.

לאחר שהבניה מסתיימת, מתחלקים הקבלן ובעל הקרקע בדירות. השקעות בנדל"ן מהסוג הזה רווחיות ומשתלמות לשני הצדדים.

הקבלן לא צריך לרכוש את הקרקע ובעל הקרקע לא צריך להתעסק בפיתוח ותשלום לקבלן עבור שירותי בניה.

טאבו, רישום והעברת בעלות

נמשיך כמה מושגים שכל משקיע נדל"ן צריך להכיר:

 1. טאבו – זהו לשכת רישום המקרקעין. זה הגוף שרושם את כל הבעלויות על נכסי דלא ניידי בישראל. פה צריך לבדוק מי רשום כבעלים של נכס לפני שאתם רוכשים.
  לאחר רכישה, כאן יהיה השינוי ברישום הבעלות והעברה על שמכם. ניתן כיום לשלוף נסח טאבו, אונליין באינטרנט.
 2. מנהל מקרקעי ישראל – זו הרשות שאחרית על טיפול ורישום קרקעות שנמצאות בבעלות המדינה. המנהל הוא זה שמחכיר קרקעות לציבור, לצרכי פיתוח. לפני פיתוח יש לשלם דמי הסכמה והיטלים. קרקע או נכס בחכירה, מותר למכור, להוריש ולפתח, בדומה מאוד לקרקע בבעלות. שימו לב שרוב האדמות בארץ הן אדמות מנהל.
 3. הערת אזהרה – רישום הערת אזהרה זה פעולה משפטית, שנעשית במקביל לחתימת חוזה רכישה של נדל"ן. זו הערה הרשומה בטאבו, המודיעה שלאחר השלמת כמה פעולות, תתבצע העברת בעלות כחוק ועל פי חוזה.
איך לאתר השקעות נדל"ן טובות?
איך לאתר השקעות נדל"ן טובות?

איך לאתר השקעות נדל"ן טובות?

על מנת לאתר השקעות נדל"ן טובות יש להבין מושגים כמו אזורי ביקוש, תב"ע ותוכניות פיתוח עתידיות. אזור ביקוש מוגדר כאזור שבו הביקוש לנדל"ן עולה על ההיצע.

זה מקום שבו המחירים עולים בצורה דרסטית. אם מצליחים לשים את היד על נכס באזור כזה, במחיר משתלם, מדובר בהשקעה מוצלחת ביותר.

אבל השקעות בנדל"ן מהסוג המוצלח לא מסתתרות אך ורק בלב אזורי הביקוש. לדוגמא, אם רוכשים נכס באזור שצפוי לעבור פיתוח מואץ, זה כמעט תמיד מקפיץ את ערך הנכס.

תב"א, כלומר תוכנית בניין עיר, יכולה לסייע בקבלת החלטה. על פי תוכניות פיתוח עתידיות ניתן לבחור היטב נכסים בנויים אך גם קרקע לצורך פיתוח ובניה.

שימו לב כי ישנם משרדי נדל"ן המתמחים בליווי לקוחות שמטרתם היא להצליח עם השקעות נדלן.

לצד מתווכים שעוסקים בעיקר בשיווק דירות למגורים, ישנם אנשי נדל"ן שמעניין אותם לעסוק יותר בפן העסקי והיזמי.

ניתן בהחלט לפנות למשרד נדל"ן בעל מוניטין, כדי לקבל הצעות, אפשרויות וליווי לקראת ביצוע השקעות בנדלן מהסוג המעניין אתכם.

השקעות נדל"ן בישראל? נדל"ן הארץ

אם חשבתם על השקעות נדל"ן בישראל, בחירה בחברת נדל"ן הארץ עשויה להיות האופציה האולטימטיבית עבורכם:

 • מומחיות – חברת נדל"ן הארץ מונה צוות מומחים בעל ידע וניסיון רב בסוגיית השקעות נדל"ן בישראל. הם יכולים לספק תובנות ועצות חשובות לגבי הזדמנויות השקעה, מגמות בשוק וסיכונים פוטנציאליים.
 • ידע מקומי – חברת נדל"ן הארץ היא בעלת הבנה עמוקה בתחום השקעות נדל"ן, ומכירה את כלל הדרישות הרגולטוריות, הניואנסים התרבותיים ונהלי ההשקעה המקומיים.
 • מקצועיות – חברת הנדל"ן הארץ חורטת על דגלה מקצועיות, יושרה ושקיפות. צוות העובדים המסור מקנה עדיפות לאינטרסים של המשקיעים ומקפיד על תקשורת פתוחה וכנה לאורך תהליכי השקעות בנדל"ן.

כמו שכבר ראיתם, השקעות נדל"ן יכולות לספק למשקיעים הזדמנות בטוחה ורווחית. עם זאת, חשוב להעריך היטב את הסיכונים הפוטנציאליים ולבצע בדיקות נאותות לפני קבלת החלטות השקעה כלשהן. חברת נדל"ן הארץ מציעה אופציה מקצועית ואיכותית להשקעות נדל"ן בישראל. הנכם מוזמנים לפנות אלינו לפרטים נוספים.

שאלות נפוצות על השקעות נדל"ן

השקעה היא תהליך מורכב. ישנם גורמים רבים ושונים שיש לקחת בחשבון ואי אפשר סתם להשקיע בכל דבר. עליכם למצוא הזדמנות השקעה טובה שתניב עבורכם את התשואה הטובה ביותר.

ישנם סוגים רבים ושונים של השקעות נדל"ן. ניתן לסווג אותם כמגורים, מסחריים ושימושים מעורבים. השקעות מגורים כוללות בתים צמודי קרקע ודירות. ההשקעות המסחריות כוללות בנייני משרדים, פארקי תעשייה, חנויות קמעונאיות ובתי מלון. השקעות מעורבות הן שילוב של נכסים למגורים ומסחר כמו בנייני דירות עם חנויות קמעונאיות בקומת הקרקע או בנייני משרדים עם חניון לתושבים.

התשואה על השקעה בנכס היא ההפרש בין הכנסות השכירות לבין עלויות ההשקעה. ניתן לחשב את התשואה על ידי הפחתת עלות רכישת הנכס מההכנסה השנתית שלו מדמי שכירות.

השקעה בנדל"ן יכולה להיות מיזם משתלם. אבל לפני שאתה מבצע את הרכישה הראשונה שלך, יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון. עלות רכישת הנכס, עלויות האחזקה והתיקונים והשלכות המס הפוטנציאליות הם כולם גורמים שיש לקחת בחשבון.

מיקום, מצב הנכס, הכנסה פוטנציאלית מדמי שכירות, גידול פוטנציאלי בשווי הנכס ועוד.

גיוון תיק ההשקעות, שמירה על עתודות מזומנים נאותות ועבודה עם חברת השקעות נדל"ן בעלת מוניטין ומנוסה. בנוסף, המשקיעים צריכים להיות מוכנים להחזיק את ההשקעה לטווח הארוך ולהיות עם אסטרטגיית יציאה מוצקה

משכנתאות קונבנציונליות, הון פרטי ומימון המונים. לכל אפשרות יש יתרונות וסיכונים, ולכן נדרשת התייעצות עם גורם מוסמך.