חיפוש

השקעות בטוחות – כך תוכלו למצוא השקעה בטוחה עם תשואה גבוהה

תוכן עניינים

במקום להשאיר את הכסף בחשבון הבנק שיצבור אבק, אנשים רבים מעדיפים להשקיע אותו במקומות שונים, בתמורה לתשואות ולדיבידנדים. אפיקי ההשקעות הינם רבים ומגוונים, ובמאמר זה נסקור בקצרה את האפשרויות העומדות בפני המשקיע המתחיל.

איך לאתר השקעה בטוחה עם תשואה גבוהה?
איך לאתר השקעה בטוחה עם תשואה גבוהה?

אין סיכוי בלי סיכון

ראשית חשוב לנו להציב עובדה מרכזית – אין סיכוי בלי סיכון. סוכני השקעות רבים מנסים לשווק את ההצעות שלהם כהשקעות בטוחות לחלוטין ושמדובר בסיכון אפסי וברווח מובטח, ובכן צר לנו, אבל זה לא עובד ככה… בעולם ההשקעות, ככל שההשקעה רווחית יותר כך היא מסוכנת יותר, ולהפך. כמובן שישנן השקעות בטוחות ויציבות יותר או יציבות פחות, אולם הכלל שציינו תקף לכולם.

השקעה בטוחה בשוק ההון

העברת הכסף לקרן גמל, מאפשרת לחברת הגמל להשקיע את הכסף בשוק ההון. אפשרות זו ניתנת במגוון מסלולים, כאשר על פי רוב ההבדל ביניהם הוא ברמת הסיכון של ההשקעות. ככל שההשקעה סולידית יותר כך הרווחים האפשריים יהיו נמוכים יותר, כפי שציינו.
בשנים האחרונות מתאפשר לכל אדם להשקיע בשוק ההון באופן עצמאי באמצעות פלטפורמות שונות, אולם דרוש ידע וזמן כדי לנהל תיק השקעות רציני באופן עצמאי.

השקעה בשוק ההון נחשבת להשקעה בטוחה
השקעה בשוק ההון נחשבת להשקעה בטוחה

השקעה בתוחה בתחום הנדל"ן

אפיק השקעה זה נחשב לתחום ההשקעות היציב והמכניס מכולם, ויועצי השקעות רבים מכווינים לתחום זה.
עם זאת, חשוב לדעת שגם תחום זה אינו חף מסיכונים, והגרפים המציגים עלייה מתמדת מתייחסים לכלל, ומתעלמים מהמקרים הבודדים בהם ההשקעה הפחיתה מערכה.

יתרון משמעותי של תחום הנדל"ן על פני שוק ההון נוגעת לעובדה שעסקת נדל"ן מתייחסת לנכס ממשי ומוחשי, בניגוד להשקעות בשוק ההון הנעשות באמצעות רכישות זכויות, מניות, אחוזים וכדו'.

בדרך זו הסיכוי להונאה נמוך יותר, וטווח ההפסד מוגבל, שכן אחרי ככלות הכול – נשאר המשקיע עם הנכס אותו הוא רכש.  

סוגים של השקעות בטוחות בתחום הנדל"ן

תחום הנדל"ן מחולק לסוגי השקעה רבים, ואנו נתייחס לשלושה סוגים מרכזיים:

  • דירות להשקעהדירות להשקעה נחשבות לסוג של השקעות בטוחות ביותר, שכן ישנה הכנסה יציבה מדמי השכירות, ובנוסף הנכס הולך ומתייקר. כמובן שיש מקרים בהם ההשקעה אינה משתלמת, אולם ברוב הגדול של המקרים שווי הנכס עולה, והמשקיע מרוויח ככל שחולף הזמן.
  • קרקע להשקעהרכישת קרקע חקלאית המיועדת להפשרה היא השקעה בסיכון מסוים, אולם הרווח הפוטנציאלי גדול יותר מהשקעה בדירה. רמת הסיכון מושפעת מסטטוס ההפשרה, וממחיר הקרקע הראשוני. ככל שסטטוס ההפשרה מתקדם יותר כך הסיכון קטן וממילא מדובר בהשקעה בטוחה יותר.
  • משרדים להשקעה – תחום השקעות קטן יחסית הוא בתחום העסקים והמשרדים להשקעה. ברוב המקרים עסקאות מסוג זה נחשבות להשקעות בטוחות, המכניסות רווחים נאים בטווח הארוך. השכרת משרדים נעשית על פי רוב בחוזים של מספר שנים, כך שזו השקעה בטוחה ויציבה.
השקעות בטוחות בתחום הנדל"ן
השקעות בטוחות בתחום הנדל"ן

איך לזהות השקעות בטוחות

להלן נמנה שני טיפים קצרים שיעזרו לכם לזהות השקעות בטוחות:

א. לא להאמין לרווחים מובטחים ללא סיכון

פתחנו בזה את המאמר אולם חשוב להדגיש זאת שוב – סוכן ההשקעות מבטיח לכם רווחים מדהימים ללא סיכון? סיכוי סביר שהוא מסתיר ממכם מידע חשוב. במקרים רבים הרווח אינו גדול, או שהסיכון גדול יותר ממה שהוא מתאר.

ב. להתייעץ עם גורם מקצועי

השקעה בתחום חדש מחייבת התייעצות וליווי עם גורם מקצועי ומנוסה המכיר את התחום. לא מומלץ להיכנס לתחום הנדל"ן או לשוק ההון ללא ניסיון קודם. בחרו גוף מנוסה המכיר את התחום והתייעצו עמו לפני שאתם מבצעים פעולה משמעותית.

איך תזהו עם מדובר בהשקעה בטוחה?
איך תזהו עם מדובר בהשקעה בטוחה?

חברת נדל"ן הארץ מתמחה בהשקעות נדל"ן, הרכבה וניהול של קבוצות רכישה, ומכירה את שוק הנדל"ן לעומק. נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה.

שאלות נפוצות על השקעות בטוחות

בכל הגרפים המתארים את מצב שוק ההון או הנדל"ן בארץ הגרפים עשויים לעלות ולרדת, אולם בהסתכלות רחבה תמיד ישנו גרף עלייה. במילים אחרות – ככל שההשקעה ארוכה יותר ככה היא מוגדרת כהשקעה בטוחה יותר.

נכון להיום, שוק הנדל"ן נחשב לאפיק ההשקעה הבטוח והרווחי ביותר במדינת ישראל. כמובן שגם תחום זה אינו חף מהפסדים או נפילות, אולם ככלל זהו התחום בו ההשקעות בטוחות ביותר.

כסף היושב בחשבון העו"ש אינו מביא לשום תשואה, ובמצב האינפלציה כיום הוא אף יורד מערכו ככל שחולף הזמן. כמובן שלא כל השקעה היא השקעה כדאית, אולם באופן כללי כדאי להשקיע את הכסף ולא להשאיר אותו להרקב בבנק.

שתפו:

השאירו פרטים והישארו מעודכנים לכל הפרויקטים החדשים

מאמרים נוספים:

למי זה מתאים בכלל להשקיע בנדל"ן?
מהו האפיק נדלן הטוב ביותר להשקעה?

בעולם הפיננסים המתפתח במהירות, הנדל"ן התגלה כמכרה זהב של הזדמנויות השקעה משתלמות. פוסט זה בבלוג חוקר את הערוצים הרווחיים ביותר של השקעות נדל"ן, ושופך אור

השקעה בקרקע חקלאית כהשקעה בנדל"ן
שינוי יעוד קרקע

כאן נבחן את התהליך המורכב של הפיכת קרקע חקלאית לקרקע בנייה רוויה – נושא בוער עבור מתכנני ערים ושוחרי איכות הסביבה כאחד. הוא דן בהשלכות